Architektura na Androidzie | Webinar

Opanuj architekturę swoich aplikacji mobilnych na Androidzie!

Weź udział w nadchodzącym webinarze i zobacz jak zbudować solidną architekturę aplikacji w dużych projektach, na przykładzie aplikacji demo z wykorzystaniem Clean Architecture, MVVM i Jetpack Compose 📲

Widzimy się 11.07.2024 o godzinie 20:00.

Zdjęcie Webinar Opanuj architekturę swoich aplikacji mobilnych na Androidzie

Czego się dowiem?

Zobacz co Cię czeka 💪

Nowoczesna architektura aplikacji

Zobaczysz jak budować i utrzymywać solidną architekturę z wykorzystaniem nowych technologii na Androidzie

Czysta Architektura

Clean Architecture to już standard na rynku aplikacji mobilnych, jednocześnie często możemy spotkać się z jego niezrozumieniem i pytaniami o powtarzające się problemy. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić tę kwestię raz na zawsze.

Modularność i komponentyzacja

Nowoczesna architektura to nie ta, która korzysta z najnowszych technologii, a taka, która jest solidna, modularna, oparta o reużywalne komponenty i łatwa w utrzymaniu. Jak pisać takie aplikacje? Tego własnie dowiesz się na webinarze.

Skalowalność i łatwość w utrzymaniu

Masz wrażenie, że dodając nowe funkcje do swoich aplikacji lub naprawiając bugi stąpasz po polu minowym? Gubisz się w separacji logiki biznesowej czy obsłudze błędów? Rozwiązałem mnóstwo takich problemów w aplikacjach używanych przez miliony klientów. Tę wiedzę chcę przekazać Tobie.

Optymalna separacja kodu

Dowiesz się jak skutecznie separować kod, warstwy oraz funkcjonalności swoich aplikacji

Struktura dużych projektów

Większy projekt to większa odpowiedzialność. A ta odpowiedzialność będzie spoczywać na Tobie. Zadbaj o to aby struktura Twojego projektu, modułów, warstw i części biznesowej była w pełni zrozumiała dla każdego. Daj dobry przykład innym.

Zrozumiała logika biznesowa

Sercem każdej aplikacji jest jej logika biznesowa. To tu znajdują się wszystkie przypadki użycia i funkcje, z których może skorzystać Twój użytkownik. Na webinarze pokażę Ci jak zadbać nie tylko o serce, ale o wszystkie części Twoich aplikacji.

Niezależność warstw aplikacji

Idealne aplikacje nie istnieją, ale możesz sprawić, że Twoje będa bliskie ideału. Podziel swoją aplikację na niezależne od siebie warstwy. Każda ma swoją rolę, swoją odpowiedzialność, swoje własne zadanie. Twoim zadaniem jest potrafić to ogarnąć.

Czytelny i zrozumiały kod

Zrozumiesz, jak pisać kod, który będzie czytelny i przejrzysty, co zwiększy efektywność zespołu i ułatwi wprowadzanie zmian

Sprawne testy i wdrożenia

Testy i publikowanie nowych wersji aplikacji do sklepu mogą być wyzwaniem, ale nie muszą! Dzięki podejściu do architektury, które zaprezentuję Ci na webinarze, testowanie Twoich aplikacji stanie się efektywne, szybsze i niezawodne.

Łatwe wprowadzanie zmian

Twoja aplikacja będzie jak zestaw LEGO, złożony z modularnych i niezależnych komponentów. Każdy komponent to oddzielny klocek, który możesz łatwo przestawiać, łączyć i wymieniać bez konieczności przebudowy całej struktury.

Mniej błędów i szybsze debugowanie

Bugi są nieodłącznym elementem wytwarzania oprogramowania, ale można je skutecznie minimalizować. Nauczę Cię separować zależności i logikę, sprawiając, że debugowanie Twoich aplikacji stanie się znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Dołącz do webinaru

Wybierz opcję, która spełnia Twoje potrzeby 👌

basic

Webinar + Nagranie

149
  • Wstęp na webinar
  • Dożywotni dostęp do nagrania prezentacji, omówienia aplikacji demo warstwa po warstwie i sesji Q&A
polecany

standard

Webinar + Nagranie + Dostęp do kodu

199
  • Wstęp na webinar
  • Dożywotni dostęp do nagrania prezentacji, omówienia aplikacji demo warstwa po warstwie i sesji Q&A
  • DODATKOWO dostęp do repozytorium kodu aplikacji demo z webinaru (Clean Architecture, MVVM, Jetpack Compose, Coroutines, Retrofit, Caching, Error Handling). Kod dostaniesz od razu po zakończonym webinarze

pro

Webinar + Dostęp do kodu + Customowy klient HTTP

249
  • Wstęp na webinar
  • Dożywotni dostęp do nagrania prezentacji, omówienia aplikacji demo warstwa po warstwie i sesji Q&A
  • DODATKOWO dostęp do repozytorium kodu aplikacji demo z webinaru (Clean Architecture, MVVM, Jetpack Compose, Coroutines, Caching, Error Handling). Kod dostaniesz od razu po zakończonym webinarze
  • DODATKOWO aplikacja demo wykorzystuje customowego klienta HTTP, zamiast Retrofita, dającego pełną kontrolę nad warstwą sieciową Twojej aplikacji. Możesz też wykupić dostęp do customowego klienta HTTP oddzielnie w formie ebooka za 99zł (premiera wkrótce)

Agenda

Nasz rozkład jazdy. Zapnij pasy! 🚀

11.07.2024 / 20:00: Start!

Spotykamy się na żywo 11 lipca 2024 w czwartek o godzinie 20:00. Czekamy kilka minut na spóźnialskich i ruszamy z tematem.

20:00 - 21:00: Prezentacja i DEMO

Pierwsza godzina naszego spotkania to szczegółowe omówienie czystej architektury w aplikacjach mobilnych na Androidzie. Dowiesz się wszystkiego, od A do Z, a następnie przejdę przez specjalnie przeze mnie przygotowaną aplikację DEMO. Zobaczysz warstwa po warstwie jak powinna wyglądać solidna aplikacja mobilna 💪

21:00 - 22:00: Pytania i odpowiedzi

Ty masz pytanie, ja mam odpowiedź. Gwarantuję, że wyjdziesz z tego spotkania zadowolony, a przede wszystkim pewny siebie i swojej nowej wiedzy.

Gratulacje! Teraz możesz budować solidne aplikacje mobilne 🎉

Steps image

Kto poprowadzi webinar?

Kim jestem, co tu robię oraz dlaczego warto mi zaufać 👇

Patryk Kosieradzki
Senior Android & iOS Developer

Pisaniem czystego kodu zajmuję się już od wielu lat, zdobywając swoje doświadczenie głównie w bankowości oraz fintechu.


Tworzyłem i rozwijałem liczne aplikacje mobilne, od tych mniejszych aż po te wykorzystywane przez miliony użytkowników.


Doskonale wiem czego trzeba aplikacjom mobilnym, aby były solidne, skalowalne i bezpieczne.


Teraz tę wiedzę chcę przekazać Tobie.

Co mówią o mnie inni?

Przekonaj się, że warto podjąć ze mną współpracę 🤝

Patryka prywatnie znam od dawna, ale dopiero niedawno miałam okazję poznać go od strony biznesowej. Poprosiłam go o review aplikacji, którą chciałam wykorzystać podczas procesu rekrutacyjnego, i dostałam wiele cennych rad i uwag. Patryk poświęcił czas na szczegółowy call ze mną, w trakcie którego krok po kroku wyjaśnił, jak mogę poprawić architekturę mojego projektu i dodał kilka “smaczków” dotyczących tego, na co zwrócić uwagę, aby zrobić naprawdę dobre wrażenie kodem.

Jego wskazówki były nieocenione i znacząco przyczyniły się do podniesienia jakości mojej aplikacji. Ponadto wprowadzał bardzo miłą atmosferę i wykazał się pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem!


Zdjęcie Kasi Kowalskiej

Kasia Kowalczyk

Android Engineer

Poznałem Patryka na stażu w Accenture, gdzie dołączyłem do dość dużego projektu. Zawsze kładł duży nacisk na architekturę, skalowalność i dostarczanie czystego kodu.

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że w tych kwestiach Patryk jest niezawodny. Jestem bardzo wdzięczny za możliwość pracy z nim.


Zdjęcie Marcela

Marcel Affi

IT Manager, ex-Software Developer

Miałem przyjemność pracować z Patrykiem nad kilkoma projektami Androidowymi. Posiada ogromną wiedzę o platformie Androida i solidne podejście do architektury aplikacji mobilnych.

Tworząc aplikacje z MVVM, MVI i Clean Architecture stale naciskał na skalowalność i testowalność pisanego przez nas kodu.


Zdjęcie Adriana

Adrian

Android Developer

Patryk obszernie i klarownie odpowiedział na moje wszystkie nurtujące pytania związane z tematyką Androida, Jetpack Compose oraz Mobile Development'u.

Szeroka wiedza na tematy technologiczne. Świetnie się rozmawiało!


Zdjęcie Adama

Adam

Student Politechniki Lubelskiej

Byłam na kilku konsultacjach projektowych, gdzie Patryk pomógł mi zrozumieć czystą architekturę na Androidzie. Mój projekt w pracy był mało rozwojowy. Nie miałam możliwości rozwijania się, a czułam, że potrzebuję zmiany.

Po rozmowie z Patrykiem zaczęłam pisać własny projekt po godzinach, a potem zmieniłam pracę i jestem bardzo zadowolona :)


Zdjęcie Karoliny

Karolina

Junior Android Developer

Szukałam stażu i miałam problem na rozmowach rekrutacyjnych, głównie z głębszym zrozumieniem możliwości Swift na iOS i podziału aplikacji na odpowiednie warstwy.

Skorzystałam z oferty Mock Interview u Patryka i to był strzał w 10!

Na kolejnej rozmowie udało mi się odpowiedzieć na większość pytań i dostałam pierwszą pracę jako programistka iOS.


Zdjęcie Weroniki

Weronika

iOS Developer Intern

FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Chcesz o coś jeszcze zapytać? Napisz do mnie 🤝

Kiedy się spotykamy?

Webinar odbędzie się 11.07.2024 o godzinie 20:00.

Czy dostanę nagranie po spotkaniu?

Tak! Każdy po webinarze otrzyma link do nagrania z dożywotnim dostępem, aby móc do niego wrócić w dowolnym momencie.

Dla kogo przeznaczony jest ten Webinar?

Webinar przeznaczony jest dla wszystkich programistów Androida, którzy chcą opanować solidną architekturę w swoich aplikacjach.

Czy będą przykłady praktyczne?

Tak, zobaczysz aplikację demo, która pokaże praktyczne zastosowanie Clean Architecture, MVVM i Jetpack Compose, przechodząc przez różne warstwy aplikacji, obsługę danych, logikę biznesową oraz obsługę błędów.

Czy mogę zadać pytania podczas webinaru?

Jasne! Druga godzina webinaru przeznaczona jest na pytania i odpowiedzi. Wszystkie zaganienia, o które zapytasz będą szczegółowo omówione. A co jeśli po webinarze pojawią się dodatkowe pytania? Zawsze możesz zapytać na Discordzie.

Czy muszę mieć jakieś wcześniejsze doświadczenie z Clean Architecture?

Nie jest to konieczne, ale podstawowa znajomość platformy Androida będzie pomocna. Webinar jest zaprojektowany tak, aby każdy mógł zrozumieć i zastosować przedstawione przykłady.

To co, chcesz budować solidne aplikacje mobilne na Androidzie? 📱

Nie ma nad czym się zastanawiać. Dołącz do webinaru, zarezerwuj swoje miejsce i widzimy się już niedługo! 🔜